Müügitingimused

 

Roogoja veebipoe(edaspidi Veebipood) omanik on Roogoja talu OÜ(registrikood 11266988), asukohaga Roogoja talu, Karla küla, Kose vald, 75106 Harjumaa.

 

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

 1. Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.
 2. Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde.
 3. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest.
 4. Hindadele ei lisandu käibemaks, Veebipoe pidaja ei ole käibemaksukohuslane.
 5. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist.
 6. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.
 7. Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.
 8. Veebipood jätab endale õiguse hindu ja müügitingimusi muuta, nimetatud muudatusi kajastatakse veebipoes.

 

Tellimuse vormistamine

 1. Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi.
 2. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis.
 3. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil.
 4. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.
 5. Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

 

Kohaletoimetamine

 1. Kaupu hakatakse väljastama aprilli kuust, vastavalt ostja poolt valitud viisil ja ajal.
 2. Kaupu saadetakse Euroopa liidu riikidesse, väljaspoole EU riikidesse vastavalt eelneval kokkuleppel.
 3. Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.
 4. Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 3-7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist. Väljaspool Eestis toimub kohaletoimetamine sõltuvalt asukohamaast, kuid üldjuhul ei lähe kauem kui 14 kalendripäeva.
 5. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 20 kalendripäeva jooksul.
 6. Veebipood ei vastuta kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui on omalt poolt väljastanud kauba transpordiettevõttele õigel ajal ja tarne viibimine on tingitud asjaoludest, mis ei sõltu Veebipoest.

 

Taganemisõigus

 1. Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul.
 2. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.
 3. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.
 4. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.
 5. Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus ning saata see kivistik@trenet.ee e-posti aadressile hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.
 6. Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).
 7. Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.
 8. Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.
 9. Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.
 10. Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.
 11. Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

 

Pretensiooni esitamise õigus

 1. Veebipoes müüdavad taimed on elujõulised ja tugevad.
 2. Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel.
 3. Kui transpordi käigus on taim viga saanud, palume sellest teavitada koheselt.
 4. Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile kivistik@trenet.ee või helistada telefonil: 56654018.
 5. Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale, sh kauba valesti hooldamise või hooldamata jätmise eest.
 6. Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.
 7. Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

 

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

 1. Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks.
 2. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.
 3. Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.
 4. Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

 

Vaidluste lahendamine

 1. Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile kivistik@trenet.ee või helistada telefonil: 56654018.
 2. Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole.
 3. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi.
 4. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.
 5. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.